© 2021 Fotografia SMALLstories.pl - wszelkie prawa zastrzeżone

REGULAMIN

OBOWIĄZUJE OD DNIA 01.10.2020 R. 

 

Poniższy regulamin stworzyłam na bazie dotychczasowego doświadczenia w celu ułatwienia kontaktu i miłej współpracy z Tobą oraz w celu ograniczenia ilości papieru używanego do drukowania umów. Powyższe nie ma zastosowania do umów na reportaż ślubny, które to podpisywane są z parą młodą na co najmniej pół roku przed ślubem w celu uregulowania ustaleń.

W regulaminie, z którym zaraz się zapoznasz nazwałam Ciebie KLIENTEM a Twego usługodawcę, czyli mnie – FOTOGRAFEM.  

 

 

1. Każdy Klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu oraz polityki prywatności SMALLstories.pl i ma obowiązek zapoznania się z nimi. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją warunków panujących w regulaminie oraz polityce prywatności.

2. Przed sesją Klient otrzymuje ode mnie drogą mailową potwierdzenie akceptacji niniejszego regulaminu oraz  prośbę o akceptację polityki prywatności w świetle RODO (prawnie wymaganą).

3. Akceptując regulamin oświadczacie, że zapoznaliście się z moim dorobkiem i akceptujecie mój styl fotografii, percepcję kadru, obrazu, kolorystykę wykonywanej fotografii, efekt końcowy post produkcji jak i ogólną estetykę wykonywanych fotografii jak również zgadzacie się na moją artystyczną interpretację fotograficzną zdjęć

4. W celu rezerwacji terminu klient wpłaca zadatek w wysokości 200 złotych (słownie: dwieście złotych) na wskazane przez fotografa konto bankowe, podając datę sesji oraz imię i nazwisko. Pozostała część kwoty wpłacana jest na konto fotografa w dniu sesji przelewem. 

5. W celu wykonania sesji oraz kontaktu z Klientem, niezbędne są dane w postaci Waszego imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu oraz adresu zamieszkania. Polityka prywatności określa szczegółowo w jakim celu dane pobrane przeze mnie będą przetwarzane. Przeczytasz o tym w polityce prywatności.

6. Przed sesją Klient deklaruje wybrany pakiet zdjęciowy zgodnie z ofertą Po sesji pakiet nie może zostać pomniejszony ani powiększony. Do każdego pakietu można dokupić dodatkowe, obrobione zdjęcia w wyznaczonej cenie w zależności od wybranego pakietu. Szczegóły w zakładce Oferta.

7. Wybrany pakiet, zgodny z ofertą na stronie oraz wybrany termin sesji oraz wszelkie szczegóły potwierdzane i ustalane są drogą mailową.

8. Klient ma prawo przesunąć termin sesji 2-krotnie. Fotograf decyduje o dostępności terminów. Fotograf ma prawo dwukrotnie przesunąć termin sesji bez żadnych konsekwencji.

9. W przypadku wykonywania sesji w miejscach, w których pobierana jest dodatkowa opłata za wejście wyznaczona przez zarządcę miejsca, opłata ta ponoszona jest przez klienta.

10. Po sesji wstępna selekcja jest po stronie fotografa. Następnie udostępniany jest klientowi link do galerii Zalamo/Mafelo, która służy do podglądu oraz wyboru ujęć w pakiecie. Galeria udostępniana jest w ciągu max. 20 dni od daty sesji. Po dokonaniu wyboru, opłaceniu dodatkowych zdjęć / odbitek zostaje włączona możliwość pobrania plików elektronicznych przez serwis Zalamo/Mafelo. Wybór ujęć należy odesłać w ciągu 30 dni od otrzymania galerii, po tym czasie galeria wygasa. Odbitki są do odbioru / wysłane do 21 dni od daty wyboru ujęć w pakiecie. Fotograf zastrzega sobie prawo do wydłużenia tego terminu w przypadku urlopu, choroby, intensywnego sezonu zdjęciowego itp. Przyspieszanie pracy fotografa jest niewskazane.

11. Na sesje lifestyle domowe zawsze sugeruję Klientowi, aby dokładnie przyjrzał się swojemu lokum. Ważne, aby przed sesją mieszkanie było uporządkowane i pochowane wszystkie zbędne bibeloty, wystające kable, wszystko to, czego nie chcemy w kadrze. Nie ma możliwości usunięcia tego później z kadru, chyba że dodatkowa usługa graficzna zostanie ustalona indywidualnie.

12. Na sesję domową nie wożę ze sobą teł, oświetlenia. W trakcie sesji nie używamy żadnych przygotowanych przeze mnie akcesoriów. W trakcie sesji korzystamy ze światła zastanego.

13. Efekt końcowy zależy od wielu czynników między innymi od pogody, humoru modeli oraz ilości światła zastanego w miejscu wykonywania sesji.

14. Przed sesją przesyłam mini poradnik, w jaki sposób najlepiej ubrać się na sesje w plenerze lub domowe. Służę radą, jeśli chodzi o dobór stylizacji przed sesją.

15. Sesje wykonuję w plenerze lub w Waszych przytulnych wnętrzach, czyli tam, gdzie czujecie się najlepiej i swobodnie. W plenerze zachęcam Was do niezabierania przez Was wózków, nosidełek i innych rzeczy, które mogłyby nam przeszkadzać w swobodnym przemieszczaniu się. W razie czego służę swoim plecakiem lub podręczną saszetką, w której możecie umieścić swoje dokumenty, telefon, klucze. Nie polecam zabierania torebek, plecaków poza ubraniami, które mogłyby Wam przeszkadzać w skupieniu na sobie na sesji i które wprowadzałyby niepotrzebny stres jeśli chodzi o pilnowanie owych cennych przedmiotów. Zawsze mam przy sobie koce, spray na komary i kleszcze.

16. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.

17. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

18. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, żeby mieć możliwość umieszczenia moich najlepszych zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, a czasem także w materiałach promocyjnych, w pismach branżowych, na blogach branżowych polskich i zagranicznych, w ramach innych materiałów promocyjnych itp.

19. Zawsze pytam klienta o zgodę na publikację wizerunku podejmujecie po otrzymaniu linku do galerii zdjęć do wyboru. Wybór leży po stronie klienta. Jest mi zawsze niezmiernie miło, jeśli mogę pochwalić się efektami swojej pracy. Zgodnie z prawem i ustawą RODO macie prawo wycofać tę zgodę w każdej chwili i zostać „zapomnianym”.

20. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane w polityce prywatności oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona.

21. Moje zdjęcia stanowią jako utwór pewną całość, która świadczy o mnie jako o profesjonaliście. Z tego względu zależy mi by zdjęcia te nie były przerabiane (np. poprzez nakładanie na nie filtrów, zmianę ich kolorystyki, kadrowanie, naklejanie na nie innych grafik lub symboli, przerabianie ich w programie do obróbki graficznej, itp.). Dokonanie przeróbek zdjęć wymaga mojej uprzedniej zgody.

22. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć ze względu na pogodę lub w przypadku choroby klienta. W przypadku deszczu, wiatru bądź burzy ustalany jest nowy termin. Pochmurny dzień nie jest powodem przekładania terminu sesji, chyba że koncepcja sesji zakładała np. zachód słońca i została ustalona w dniu rezerwacji sesji.

23. Cena sesji podana w ofercie obejmuje usługę fotograficzną oraz wszystko to co zawarte jest w wybranym pakiecie. Cena sesji nie obejmuje wysyłki odbitek na wskazany adres (dodatkowy koszt 15zł płatne przelewem w dniu wybrania ujęć w galerii Zalamo.

24. Posiadam w swojej ofercie vouchery na sesję. Każdy pakiet można wykupić w formie bonu prezentowego. Płatność następuje z góry. Bon taki ważny jest z zasady 6 miesięcy od daty jego zakupu. Opłatę za wybrany pakiet prezentowy oraz papierowy bon w formie zaproszenia na sesję (koszt 15zł) należy uregulować w dniu jego zakupu. Fotograf może również przygotować taki bon podarunkowy w formie elektrycznej przesłanej na maila. Ze względu na różne sytuacje np. pora roku, pandemia lub inne nieprzewidziane sytuacje jest możliwość indywidualnego podejścia do tego terminu ustalana indywidualnie. Po tym okresie voucher wygasa a usługa nie jest realizowana.  

25. Autorska obróbka zdjęć odbywa się przy pomocy profesjonalnych narzędzi niezbędnych do pracy fotografa tj. Lightroom oraz Photoshop. Modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń. Nie dokonuję retuszu typu zmiana koloru włosów, odchudzanie sylwetki, usuwanie siwizny, prasowanie ubrań chyba, że została ustalona indywidualna stawka za usługę graficzną. 

26. Po realizacji zamówienia obrobione zdjęcia są przechowywane jeszcze u fotografa przez okres 6 miesięcy, po tym czasie są nieodwracalnie usuwane z dysku.

 

Moja praca jest również moją pasją, co dla Was stanowi wspaniały bonus, bo możecie mieć pewność, że oddam jej całe swoje serce i zaangażowanie. Nie poganiam Was, rozpieszczam i goszczę. Powyższe wytyczne dyktowane są wielką chęcią przeżycia przez nas wspaniałego czasu, bez nerwów, niedomówień czy zagubionego szacunku. Jesteście dla mnie ważni, dzięki Wam mogę się rozwijać i tworzyć klatki ulotnej rzeczywistości. Każdy moment spędzony z Wami to dla mnie zaszczyt.